Logo

Предавачи

Бојан Петковић

Бојан Петковић

Директор за истраживање и развој, Медорион

Бојан је рођен у Београду 1979. После предивног детињства и турбулентних деведесетих сели се за Израел 2000 године, и напушта ЕТФ, где је почео прву годину. У Израелу је дипломирао компјутерске науке и започео каријеру у малом стартапу 2005 године. Већ после годину дана се прикључује много већој фирми ПилатМедиа, где врло брзо напредује. После 7 годна приклучује се Најс, где је радио на прозводу за препознавање осумњиченог лица на видео материјалу уз помоћ ручно исцртаног модела. Следећи изазов је био рад на новом начину аутентикације за моблилне телефоне. 2017 се придружује Медорион стартапу где гради све од нуле.

Стартап из угла првог програмера

Од Бојана ћемо чути колико је изаелски стартап екосистем значајан за покретање нових фирми и пројеката, како је изгледало покретање посла, стицање првих клијената, вртоглав раст, те борба са короном и осталим недаћама. Компаративна анализа целог тог процеса у Србији од кад се вратио (овог пута, надамо се, без нових смртоносних вируса) ће нам дати нови поглед на врло оптимистичну визију будућности коју Бојан има.

Ivan Đorđević

Иван Ђорђевић

Менаџер истраживања корисничког искуства, Јунајтед Клауд

Психолог и психотерапеут кога је интересовање за дигитални свет одвело на пут у ју-екс. Дубоко верује да се најбољи производи стварају у мултидисциплинарним тимовима који искораче из сопственог погледа на свет и ставе се у ципеле будућих корисника. Свакодневно ради на томе да разуме и хуманизује искуства која имамо са апликацијама, сајтовима, и свим другим дигиталним производима. Након вишегодишњег рада као фриленс консултант, тренутно успоставља тим за истраживање корисничког искуства у Јунајтед Клауду.

Како да останете мирни и учите од корисника

Шта ако би сваки дизајнер, продукт менаџер, и оснивач имали на располагању најбоље стручне консултанте с којима се могу посаветовати пре доношења важних одлука у вези с производом који развијају? Експерти који су нам увек на располагању су наши корисници, а максималну вредност из њиховог фидбека добијамо када постоји добро интегрисан тим за корисничко искуство који учествује у развоју производа у свим његовим фазама. Ако су вам истраживања у овом домену одувек деловала као добра идеја, али нисте сигурни како бисте им приступили или спровели, нити како бисте утврдили шта су добре праксе а шта не, можете почети од овог предавања. Поред знања о основним начелима квалитетног УX истраживања, Иван ће поделити са вама како у праксиизгледа укључивање истраживања у процес дизајна и шта се добија овом синергијом на примеру скорашњег пројекта из Јунајтед Клауда.

Кристина Јанковић Обућина

Кристина Јанковић Обућина

Извршна менаџерка, Српска гејминг асоцијација

Кристина Јанковић Обућина, извршна менаџерка СГА (Српске гејмин асоцијације); Задужена за односе са члановима, изградњу екосистема, програме, као и догађаје и иницијативе, Крис је ту да умрежи релевантне стејкхолдере и пружи информације о растућем гејминг екосистему Србије. Са јаким залеђем у новинарству, комуникацијама, вођењу пројеката и десетинама трофеја на ПС4 профилу, увек је расположена да прича о гејмингу и пронађе начин да подржи младе креативце и нове пројекте. Са СГА је готово од самог оснивања асоцијације, где посвећено ради на развијању домаће гејминг индустрије и видљивости наших тимова, компанија и игара локално, али и глобално.

Шта имају заједничко Кратос, споменик на Космају и кликери? Све о домаћој гејминг индустрији;

Развој видео игара је индустрија која у Србији постоји већ више од деценију. Сваки април доноси нам најновије податке кроз годишњи извештај СГА (број запослених, приходи, објављене игре...) а кладимо се да сте на телефону или Сонију играли неке игре, а нисте ни знали да су на њима радили домаћи тимови. Зато ћемо проћи кроз најновије истраживање о домаћем гејминг екосистему, а причаћемо и о најуспешнијим играма и технологијама из Београда, Новог Сада, Ниша и шире. Ту смо и да разбијемо добре старе митове попут "овде се само ради аутсорсинг" и "гејминг је мушка индустрија". Понесите и питања, ту смо да све појаснимо.

Милош Белчевић

Милош Белчевић

Менаџер производа, Топ Тал

Милош је сениор менаџер производа, са богатим искуством у покретању, изградњи и расту разноликих дигиталних производа у различитим индустријама. Допринео је успеху разноврсних организација, од стартапа финансираних из МИТ-а, преко великих међународних коропорација. Написао је књигу о примени филозофије менаџмента производа на лични живот Игради свој пут, говорио је на бројним међународним догађајима и конференцијама, укључујући и ТЕД-икс.

Менаџмент живота

У пословном контексту, сви користимо неки од познатих оквира, алата и менталних модела како бисмо били ефикаснији. Трудимо се да исправно приоротизујемо и извучемо највећу вредност, тестирамо и експериментишемо, меримо и пратимо, агилни смо…. Али изгледа да тај део нашег мозга слабо врши трансфер знања на лични живот. На овом предавању, истражићемо како како се алати и оквири менаџмента производа могу употребити на ваш живот, а Милош ће поделити знање и искуство како из личног тако и из пословног контекста, а и релевантних истраживања.

Невена Станковић

Невена Станковић

Сениор регрутер, Фишинг Букер

На позицији Сениор регрутера активно се бави запошљавањем вредних и квалитетних колега. Већ низ година је у ИТ регрутацији и ужива у комуникацији и сарадњи са кандидатама. Активно развија и мења процесе унутар компаније, ради на обучавању тимова за запошљавање и труди се да увек обезбеди квалитетан и користан фидбек свим кандидатима.

Транспарентност зарада у ИТ-у

Колико смо транспарентни као заједница показало је и истраживање плата које је Фишинг Букер спровео крајем прошле године. Невена ће поделити с нама како су дошли на идеју да се баве овим и како је то заиста изгледало. Поред тога, испричаће нам о главним закључцима до којих су дошли и изазовима са којима су се суочавали током овог истраживања.

Vladimir Jelić

Владимир Јелић

Оснивач, Бенефити

Након преко 12 година проведених у аутсорсинг компанији, одлучујем да се опробам у предузетништву и покрећем Serbian.Tech организацију која стоји иза Београдске Гугл гевелоперс групе, Прве Лего Лиге Србије и других технолошких заједница и догађаја. Тренутно сам као оснивач фокусиран на развој платформе Бенефити која дигитализује процес пружања корпоративних бенефиција запосленима.

Игре глади: Борба за ХР буџет

Покретање стартапа је изазовно. А шта ако све то зачинимо покретањем стартапа у време цовид19, праћено кризом рата и рецесије на глобалном нивоу? На овој сесији ћете сазнати како је изгледао пут покретања стартапа Бенефити од истраживања тржишта до проналаска паметног новца и затварања две рунде инвестиција, до тешког периода закључаних ХР буџета, глобалне и локалне рецесије и изазова са којима се суочава један стартап.